Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "AB standartlarında kapalı pazar yerleri kuracağız, vatandaşlarımız pazar ihtiyaçlarını modern ve konforlu ortamlarda alacak" talimatı doğrultusunda Beykoz Belediyesi ilk kapalı pazar yerini hizmete açtı. 

Göksu Pazar Yeri'nin açılışında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sadece bir gün hizmet verecek ve bin 700 metrekare alan üzerinde yer alan pazar yerinde çocuk parkı, otopark ve dinlenme alanları bulunduğunu söyledi. Pazarda ileride organik ürünlerin de satılacağını vurguladı.

Ucuz alışverişin, taze sebze ve meyvenin vazgeçilmez adresi semt pazarları artık mahalle aralarındaki kapalı alanlara taşınacak. Bu sebeple, Beykoz Belediyesi de ilçe sakinlerinin modern ve düzenli ortamlarda alışveriş yapacağı kapalı pazar yerinin yapımını Göksu Papatya Sokak’ta tamamladı.

Daha önce Göksu’nun merkezinde trafiğin yoğun olduğu bir caddede kurulan ve güvenlik dolayısıyla şikâyetlere konu olan semt pazarı artık geniş ve ferah bir alanda hizmet veriyor. Pazarın kurulduğu günlerde trafiğe kapatılan cadde sürekli açık oluyor.

 

DİĞER PROJELER